Заняття з арт-терапії до Дня психічного здоровя

Заняття з арт-терапії до Дня психічного здоровя
« Звучить колискова»
Мета. Ознайомити дітей з багатством колискових пісень, розкрити любов і ласку матерів до дітей, збагатити душу і серце глибоким почуттям вірності батьківській хаті, маминій пісні, рідній землі. Виховувати у дітей цінність ставлення до народної культури, до українського слова і пісні.
Обладнання: вишиті рушники, горщик з осіннім букетом, дитячі іграшки, ляльки в пелюшках, аудіо записи.

Хід заняття
1. Організаційний момент (    Звучить грамзапис колискової. Коли мякий, ласкавий, тихий вечір Лягає спати у траву шовкову, Сон ніжний землю обійма за плечі - Тоді я чую неньки колискову
11. Повідомлення теми і завдань заняття
Слово асистента вчителя
Сьогодні у нас мова про святиню – мамину пісню. Адже колискова – це пісня материнської душі і безмежної любові, ласки й неповторної ніжності. Лагідний материн наспів засіває дитячу душу любовю до людей, до природи, до усього живого. Кожній матері хочеться, щоб її син чи донька росли здоровими, щасливими, добрими і слухняними дітьми, виросли порядними людьми. Колисковими піснями матерів не лише присипляють діточок, а й прикликають до них добру долю, щастя. Дитина ще занадто мала , щоб розуміти слова, але лагідні інтонації маминої пісні заспокоюють її, і дитина засинає зі щасливою посмішкою на обличчі.

Основна частина
1. Обряд пеленання ( виконується з ляльками та улюбленими іграшками дітей).
2. Обряд заколисування немовлят.
Асистент вчителя.
-- Своїх ляльок ми будемо  заколисувати під колискові пісні, які співають на Кіровоградщині, моєму рідному краї.  Ці колискові співала моя бабуся моїй мамі, мама – мені, а я – своїй донечці.
((колискові співають асистент вчителя і учениця 6-А класу Позднякова Анастасія. 
Всі беруть до рук ляльки , пригортають до себе і в такт колискової заколисують ляльок).
Коточок, коточок
Заховався в куточок.


Зловив собі мишку
Та зїв у затишку. Коточок, коточок
Не йди рано в садочок,
Не полохай діточок
Та нарви їм квіточок. Коточок, коточок,
Поколиши діточок.
Котичок муркоче,
Колисать не хоче. Ой, котику, котку,
Не йди на колодку,
Бо побєш головку,
Та буде боліти,
Нічим загоїти. Коти два, коти два,
Коти сірі обидва,
А киць очка біла,
Бо сметанку їла. Ой, люльочки-люлі,
Чужим діткам дулі,
А Настуні калачі,
Щоб спала вдень і вночі
Із кицею на печі.
Киця буде муркотати,
А Настуня буде спати. Гойдаша, гойдаша,
Де кобила – там лоша,
Там печене порося
Ізкуцьорбилося.
Там індик ножкою дриг.

3. Слово дітям Колискова пісня, колискова - То найперша материнська мова. Пахне вона м’ятою і цвітом, Чебрецевим і суничним літом. Пахне молоком і споришами… Скільки в ній ласкавості і шани. Скільки в ній тривожності людської І надій і сивини гіркої. Колискова пісня, колискова - То солодка материна мова. Без рідної мови, без пісні, без мами Збідніє, збідніє земля назавжди.

4. Колискова « Сонько-дрімко» у виконанні асистента вчителя Здоренко І. В.
5.Асистент вчителя
-- Діти, кажіть своїм ненькам ласкаві слова щоднини, щогодини, бо хто ж боронить нас від усіх бід. Недарма в народі мовиться: болить у дитини пальчик, а в матері – серце…
Дитина
Рідна мамо, добра ти моя ненько! Мамо, мамо, вишенько біленька. Чуєш, мамо? Горлиця мені знову Нагадала давню пісню колискову. Я прокидаюся рано – і зразу , хоч не встаю, Тільки спросоння погляну, бачу матусю свою. Мати – досвітня пташинка, З досвітку віч не зімкне, Ходить по хаті навшпиньки, щоб не збудити мене. Мати – то сонечко рідне, Сонечко ясне, земне. Слово її заповітне, Гріє і живить мене. 66. « Колискова для звірят» у виконанні вчителя музичного мистецтва Висоцької Ж. Ю. і дітей. 7.Заключне слово. -- Вивчайте колискові пісні, співайте їх, складайте самі – це духовне здоровя людини.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

            БЛОГ АСИСТЕНТА ВЧИТЕЛЯ    МАРГАНЕЦЬКОЇ  ЗОШ І-ІІІ ст. № 3    КРЮЧКОВОЇ ВІКТОРІЇ ЛЕОНТІЇВНИ                     ...